Wednesday, 16 December 2015

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Morze Potworów - Rick RiordanTytuł: Morze Potworów
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy
Autor: Rick Riordan
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: Galeria Książki
Rok wydania: 2009

Książki Ricka Riordana zawsze poprawiają mi humor, są niezwykle zabawne i w niezwykły sposób pomagają w likwidacji stresu. Nic innego jak porcja ambrozji zawarta w książce z nietuzinkowymi bohaterami. Jak zwykle heros Percy Jackson wraz z Annabeth stanie do boju w obronie bogów i Olimpu.

"Nie wolno przekreślać nikogo z rodziny, niezależnie od tego, jak ten ktoś się o to stara. Nieważne, jak bardzo cię nienawidzą, jak cię zawstydzą albo po prostu nie doceniają twojego geniuszu, mimo, że wynalazłeś Internet..."

Tym razem, sosna Thalii z dnia na dzień staje się coraz słabsza. Osłabia przez to linię Obozu Herosów. Nikt nie wie co z tym zrobić, więc Dionizos podejmuję się do ostatniego i zwalnia Chejrona. Kiedy Percy po normalnie upływającej siódmej klasie, wraca do Obozu jest przerażony tym co tam zastaje. Gdy w dosyć niezwykły sposób Grover komunikuje się z synem Posejdona, ten postanawia wyruszyć z odsieczą do przyjaciela.

Jak zwykle w książkach Ricka Riordana nie zabraknie śmiesznych dialogów i monologów. Postacie są takie jak w pierwszej części, więc nic im nie brakuje. Bohaterowie zaskakują, a także pojawia nam się dużo nowych postaci. Nie będę Wam tu jednak pisać spojlerów, bo tego nienawidzę. Jednak mogę w pełni powiedzieć, że postacią, która mnie zaskoczyła była Clarisse.

                                "Wiedza nie zawsze jest pożyteczna."

Książka jest niezwykła. Akcja biegnie, ale nie za szybko znowu nie za wolno, żeby nie przynudzać. Styl pisania pana Ricka Riordana jest niesamowity. Mogłabym tego autora czytać dzień i noc i jestem pewna, że nie zanudziłby mnie na śmierć. Drugi tom serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Morze Potworów jest genialną książką i mam nadzieję, że spodoba Wam się tak samo jak mi.

Ocena: 8/10 

13 comments :

 1. Serię chciałabym przeczytać.
  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 2. Przeczytałam 1 tom i chciałabym więcej. Seria zapowiada się naprawdę ciekawie, zwłaszcza że lubię mitologię.
  PS. Nominowałam cię do tagu http://asik-recenzuje.blogspot.com/2015/12/rip-it-or-ship-it-book-tag.html

  ReplyDelete
 3. Z tego co czytam znajdę w serii Percy Jackson niemal wszystko co tak kocham w książkach - koniecznie muszę przeczytać ^^

  ReplyDelete
 4. Bardzo chciałabym przeczytać tę serię i chyba niedługo sięgnę po pierwszy tom ;)

  ReplyDelete
 5. A ja jakoś nie mogę się przekonać do twórczości Riordana :/

  ReplyDelete
 6. Jestem już po lekturze tego tomu i muszę przyznać, że nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła w końcu przeczytać kolejny ^^. Pozdrawiam gorąco :).

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja także już nie mogę się doczekać, pozdrawiam serdecznie!

   Delete

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka