Wednesday, 27 April 2016

23. Kamień i sól - Victoria Scott

To się na nazywa, dobre rozpoczęcie weekendu 🙊

#wydawnictwoiuvi

 
Witam Was, w ten magiczny wieczór! Tym razem jest to recenzja kontynuacji "Ogień i woda", czyli "Kamień i sól". Po pierwszej części tej duologii, miałam bardzo dobre zdanie o stylu pisania Victorii Scott. Jednak czy pozostał taki do końca drugiej części?

Tella ma za sobą męczącą wyprawę przez dżunglę i pustynię. Teraz zostały jej pozostałe dwa ekosystemy - ocean i góry, a tam liczne niebezpieczeństwa. W górach zdradliwe podmuchy wiatru, natomiast na oceanie - niebezpieczne zwierzęta. Ale czy organizatorzy Piekielnego Wyścigu zostawią w spokoju pozostałych uczestników?

Sam początek powieści jest dosyć dłużący i nie mogłam wejść w rytm szybkiego czytania. Sama nie wiem czym było to spowodowane, bo sama fabuła i akcja gnała do przodu jak szalona. Jednak po tym kilku tygodniowym oczekiwaniu na przeczytanie, poznałam inną książkę - "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes. I to właśnie ta pozycja przejęła moje myśli, ale Julia miałaś pisać o czymś innym :D

Entuzjazm odejmowała Tella, która więcej uwagi zaczęła skupiać na Guy'u, który mówiąc wprost nie zdobył mojego serduszka. Dlatego momenty te mnie nie cieszyły, a wręcz bardzo mi się dłużyły. Akcja była interesująca i tak jak już wspominałam nie nudziła, ale liczne momenty Guy'a były dla mnie dosyć okropne.

Styl pisania Victorii Scott nadal jest dla mnie ukojeniem, autorka pisze zwięźle i prosto - jak najbardziej przyjemnie. W tej części poczułam także wyraźną różnicę pomiędzy jakością pisania. Autorka zmieniła ją dobrze dla nas, bo na plus.

Podsumowując "Kamień i sól", czyli kontynuacja "Ognia i wody" jest naprawdę dobrym następnym tomem. Niemniej jak to często bywa, nie jest już na tym samym poziomie co pierwszy część.

Za egzemplarz recenzencki dziękuje Wydawnictwu IUVI

Tytuł: Kamień i sól
Autor: Victoria Scott
Ilość stron: 365
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: IUVI
Ocena: 7+/108 comments :

 1. WoW! Aż chce je mieć dzis w domu :3 Kocham <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  ReplyDelete
 2. Ja niestety skończyłam czytanie tych książek na pierwszej części. Historia mi się nie spodobała, dlatego też nie sięgnęłam po drugi tom! :(

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/04/dwor-cierni-i-roz.html

  ReplyDelete
 3. Muszę przyznać że mnie historia bardzo wciągnęła i ciężko mi się było oderwać od czytania :)

  ReplyDelete
 4. Czy wszyscy oprócz mnie już to czytali? D:
  Kurcze no, nie chce spojlerów, wrócę jak przeczytam :D
  W ogóle seria zapowiada się wspaniale, tak bardzo chcę już ją przeczytać! *.*
  Pozdrawiam
  www.bookish-galaxy.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Chyba jestem jedną z niewielu osób, które jeszcze nie miały okazji czytać pierwszego tomu ;) Jak widać kolejny nie utrzymuje poziomu, a i sam szkielet fabularny wydaje mi się być dość przewidywalny - dlatego też prawdopodobnie odpuszczę sobie tę lekturę.
  Pozdrawiam,
  Kochamy Książki

  ReplyDelete
 6. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, wciąz inne książki odwracają moją uwagę :D Będę musiała wreszcie się za niego wziąć, a nie tylko dodawać wciąż nowe książki do listy "do przeczytania" :D /Klaudia

  ReplyDelete
 7. Niestety chyba nie znajdę czasu na te pozycje, za dużo mam na półkach :D
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Ja nie czytałam jeszcze pierwszej części, ale niedługo planuję się za nią zabrać ;)

  ReplyDelete

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka