Tuesday, 14 July 2015

5. Girl Online ~ Zoe Sugg


Tytuł: Girl Online
Autor: Zoe Sugg (Zoella)
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Ilość stron: 368

Penny to dziewczyna z wielkim i niepokojącym pechem. Penny to normalna nastolatka, która mieszka z rodzicami i bratem - Tonem. Penny to normalna dziewczyna, która ma najlepszego przyjacielem, Eliota. I Penny to normalna kobieta, która ma małą tajemnicę. Dziewczyna pod kryptonimem - Girl Online, pisze na blogu. Swoim czytelnikom opisuje codzienność życia nastolatki i problemy, które ją nurtują.

Autor - Zoe Sugg
Książka jest przedziwnie skrajna, raz Penny skacze z radości, a następnie żyje jak człowiek pozbawiony go (leży w łóżku i płacze nad tym jakie to jej życie jest okropne). I tu jest aspekt, który był dla mnie trochę nie zrozumiały. Bo tak naprawdę dziewczyna ma całkiem fajne życie, rodzice ją kochają, ma grono stałych czytelników, którzy ją uwielbiają, a ona... A Penny, Penny marudzi nad tym, że nagle, z chłopakiem nie jest najlepiej. Nie mówię, że książka w całości jest taka, bo nie. Mimo, że Zoe nie jest jakąś nadzwyczajną pisarką, to jako nastolatka mogła najlepiej się w tą rolę wczuć. Poruszyła tematy hejtów, tak trudnych dla ludzi w sieci. Jak pewnie wiecie tysiące ludzi popełniają samobójstwa z powodu hejtów. Jest to na pewno niemiłe, ale stosowna i kulturalna krytyka nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Oprócz tego tematu było także spełnianie swoich marzeń i pasji. Jedną z cech Penny jest nieziemski talent do robienia niepozowanych zdjęć. Choć dziewczyna spełnia się na blogu nikt o tym nie wie. Autorka chciała pokazać jak ważne jest spełnianie marzeń i wiara w to, że zawsze możemy je spełnić.

" - Gdybyś mogła zaprosić na piknik jakąś fikcyjną postać, to kogo być wybrała? [...]
 - Augustusa Watersa z Gwiazd Naszych Wina - [...] "

Książkę na pewno polecam dziewczynom w moim wieku czyli 11-15, choć starsze dziewczyny z pewnością się tu znajdą. Mogę się nawet założyć, że będą się śmiać wspominając własne pierwsze tego typu problemy. Jest ona pisana bardzo prosto, dlatego wciągnęłam się w nią, bo tak tego nie mogę zaprzeczyć. "Girl Online" bardzo wciąga, ponieważ postacie są proste i cała historia wydaje się jak z bajki. W tej króciutkiej historii na pewno nie doszukacie się głębokiego drugiego dna. Jednak na pewno stwierdzicie, że ta historia uczy. Uczy o prawdziwej przyjaźni. Uczy o prawdziwym uczuciu i uczy o tym jak pokonywać własne słabości.


Oprócz tego chciałabym Wam, bardzo podziękować, ponieważ zdobyłam 14 obserwatorów i ponad 500 wyświetleń. A wyszło to w jakieś 5 dni, więc.... Dziękuje :)

                                    Pozdrawiam, Maniaczka!

11 comments :

 1. Nie czytałam, ale mam zamiar ;) Najlepiej byłoby abym zapoznała się z pierwszą częścią, zanim druga dojdzie do Polski ;) Chociaż w sumie nie wiem czy będę zadowolona, bo z tego typu książek już pomału wyrastam ;)

  http://czytelnicze-turbulencje.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Idealna książka na Wakacje! Na pewno niedługo ją przeczytam!

  P.S.Zapraszam do brania udziału w konkursie http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/2015/07/konkurs-pocztowka-dla-ksiazkoholika.html

  ReplyDelete
 3. Czytałam. Zgadzam się czasami jest Penny bywała denerwująca. Mimo tego mile ją wspominam :)

  ReplyDelete
 4. Ta pozycja pokazuje się na większości blogów o książkach jednak nie miałam okazji żeby ją przeczytać :)
  Pozdrawiam,
  subiektywne-recenzje.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pierwsze zdanie uznam za komplement i nie musisz się spieszyć, bo takie książki zobaczysz wszędzie ;)

   Delete
 5. Uwielbiam Zoe, ale do jej książki na razie mnie nie ciągnie. Może kiedyś się skuszę :)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Myślę że Girl Online będzie idealna lektura na letnie wieczory :*
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie dobraksiazka1.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardo się z tobą zgadzam idealna na wakacje :)

   Delete

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka